Önkéntes napközis tábor

Az egyesületünk szakemberei és önkéntesei nyári művészeti napközis tábort szerveztek, melynek során a gyerekek táncfoglalkozásokon, és zenei programokon, kézműves foglalkozásokon vehettek részt. A foglalkozások: agyagból kerámia készítése, gyöngyfűzés, papírtechnikák megismerése, grafikai-festési technikák megismerése, játékok és tánc a megfelelő mozgási lehetőség biztosítására. A csoportfoglalkozásokon a népi kismesterségek minta kincseiből válogatva természetes anyagokból készítettünk: népi játékokat („csutakrozi”, fűzfa síp, körtemuzsika, kukoricamuzsika, íj-nyíl), népi viseletek díszes ékességeit: gyöngyös fejdíszeket; nemezből süveget és tárolásra alkalmas kiegészítőket (nemezből készült tarisznya, ékszerek) egyéb használati és díszítő tárgyakat: agyagedényt, kosarat, asztali és fali dekorációt. Cél,az volt, hogy megfelelő alternatívát kínáljunk a házilag is könnyen elérhető és elkészíthető eszközökkel való gondtalan játékhoz. A folklór különböző területei a népzene, népdal, néptánc és népi játék lehetőséget adtak a gyermekek zenei és mozgáskultúrájának fejlesztésére, személyiségük formálására. A tábor hetében moldvai táncokat sajátítottak el, valamint a pünkösdi dramatikus játékok megismerését követően a dunántúli dialektus terület táncait sajátították el. A tábor végére a jeles napi dalokat, játékokat összefűzzük, a jellegzetes tájegységi alapmotívumokat a táborzáró műsoron adtuk elő.

2017. június 19-23-ig, naponta 8-tól 16 óráig
Dunaföldvár

Résztevők száma: 40 fő

2018. június 18-22-ig, naponta 8-tól 16 óráig
Dunaföldvár

Résztevők száma: 40 fő

2019. június 17-21-ig, naponta 8-tól 16 óráig
Dunaföldvár

Résztevők száma: 40 fő