Az elnyert pályázati támogatás lehetővé tette, hogy a Dunaföldváron 8 alkalommal táncházat tartsunk. A táncház programra sikerült felkelteni az érdeklődést.
A pályázat keretében a Levendula Művészeti Egyesület a Dunamentén lévő településeken lakók részére tartott táncházakat, ahová Dunaföldvár vonzáskörzetéből is jöttek a programra. A foglalkozásokat Dunaföldvár településen kerültek megvalósításra. A megvalósítások napjai: 2024. január 13., január 27., 2024. április 6., 2024. május 4. 2024. május 18. 2024. június 1., 2024. június 15. A táncházról plakátokon tájékoztattuk a településeken élőket a programról, a foglalkozások pontos idejét tartalmazó plakátokat a helyi viszonylatokat figyelembe véve fontos csomópontokra (művelődési ház, iskola, óvoda, polgármesteri hivatal, piac, élelmiszerbolt) helyeztük ki.
A táncházi sorozat a dunaföldvári művelődési házban és a művelődési ház tájházában volt. A programra megpróbáltunk minden korosztályt meginvitálni. A táncházban felnőtteknek, gyermekeknek, szüleiknek, hozzátartozóknak tartottunk zenekari kísérettel táncházat, amelyben tanultak népi éneket szakpedagógussal, és népi játékokat, ilyenek: mozgásos játékok, fogócskák, vonulások, párválasztó játékok, mondókák, természetmondókák, állatmondókák, valamint az ugrós táncok fázis elemeivel ismerkedtek meg a néptánc oktatókkal. A felnőtteknek és a serdülőknek kis-magyarországi és erdélyi táncokat tanítottak az oktatók. A táncházban lehetőség volt az énektanulásra, gyermekjátéktanulásra, valamint fonóbeli játékok, dunántúli ugrós táncok, erdélyi táncok megismerésére.
A programokat az új év kezdete vízkereszt időszakától a farsangi időszakban farsang farkáig és a 40 napos húsvétig tartó böjt utáni időszakban valósítottuk meg.
2024. január 13-án az első programok felnőtt érdeklődőket vártunk a dunaföldvári művelődési házba. A résztvevőknek szatmárvidéki és modvai táncokat tanítottak, majd a táncmulatságban a figurákat szabadon táncolva is kipróbálhatták az ittlévők. Régi fonóbeli játékok is szerepeltek a program közben. Január 27-én volt a második program, ahová általános iskolás korú gyerekeket vártunk a dunaföldvári művelődési házba. A résztvevőknek moldvai táncokat tanítottak. A moldvai tánc csoportok közül Ördög útja, Hoina, Kezes, Botosánka, Serény magyaros, Pálmácska, Kecskés táncokkal ismerkedtek meg. Közös ének tanulással, és népi játékokkal zártuk a programot.
Áprilisban két táncházat tartottunk egyet délelőtt általános iskolás korú gyerekeknek, délután pedig serdülő korosztálynak, a program a dunaföldvári művelődési ház színpadán volt megvalósítva. Délelőtt népi gyermekjátékokat játszottak: Sári néni hova utazik?, fogócska, párválasztó játékok, polgári táncok: Gólya, Hogy a csibe hogy?, A pozsonyi sétatéren, Az ajtóig meg vissza – táncok a hagyományból. A délutáni táncházban a serdülőket erdélyi táncokkal ismertettük meg, felcsíki bál tánc rendje szerint tanulták a táncokat.
Május hónapban 4-én családokat vártunk a táncházi programra. Moldvai táncokat tanultak a gyerekek és felnőttek. Jó hangulatban telt el a program, mivel már sokan ismerték a zenéket, táncokat. A másik program május 18-án a dunaföldvári tájházban a tavasz köszöntésével volt kapcsolatos gyerekeket várva. Énekelhették közösen a már eddig ismert tavaszköszöntő énekeket, valamint megismertek tavaszi énekeket. Vonuló játékokat, párválasztó játékokat, mondókákat tanultak.
Június hónapban ismét serdülőket vártunk, a már tanult felcsíki táncokat táncolták, és szintén e vidékről marosmenti táncokat tanultak. Ez mellett a korosztálynak megfelelő fonóbeli játékokkal, páros és párválasztó játékokkal ismerkedtek meg.
A dunaföldvári tájházban családi programmal zártuk június 15-én a táncházi sorozatot. Lehetőség adódott a félévben tanult moldvai táncokat járni a résztvevőknek. A program mellett, a segítők lángost sütöttek a családoknak.