slide_neptanc
NÉPTÁNC
Dunaegyháza, Dunaföldvár, Kulcs, Kunszentmiklós, Solt
slide_citera
CITERA
Dunavecse
slide_kezmuves
KÉZMŰVESSÉG
Apostag, Dunaföldvár, Solt
slide_latin
TÁRSASTÁNC
Tass
slide_grafika
GRAFIKA
Dunaföldvár
slide_tuzzomanc
TŰZZOMÁNC
Dunaföldvár

Antanténusz Gyermek Néptáncfesztivál

2018. június 10. Dunaföldvár

Fecske Csoport

fotógaléria

Csicsörke Csoport

fotógaléria

Ökörszem Csoport

fotógaléria

Kenderike Csoport

fotógaléria

Pinty Csoport

fotógaléria

A fesztiválon nyújtott összteljesítményért a Levendula Alapfokú Művészeti Iskola növendékei és tanárai,
Appelshofferné Rabóczki Anikó és Czuppon Péter kapta az Antanténusz díjat.

Ismét sikeres fesztivál szereplés

XIV. Zemplén Országos Minősítő Társastánc Fesztivál és Koreográfus Verseny

Sátoraljaújhely – 2018. május 25-27.

Összesített díjak:

Turbó csoport – Ezüst minősítés
Tornádó csoport – Ezüst minősítés
Kristály csoport – Ezüst minősítés
Korall csoport – Ezüst minősítés
Diamonds csoport – Arany minősítés
Álom csoport – Arany minősítés

Koreográfus verseny eredmények:

Nagy Nóra Nivo II. minősítésben részesült.
Álom csoport – Pezsgés – Salsa jellegű latin – Nivo II.
Álom csoport Sexy mix – Latin mix – Nivo II.
Diamonds csoport – S.O.S. – Jive – Nivo II.
Diamonds csport – Szikra – Bécsi keringő – Nivo I.
Korall – Lélek – Bécsi keringő – Nivo II.
Kristály csoport – All I need – Angol keringő – Nivo II.
Tornádó csoport – Love mix – Standard mix – Nivo I.

Fesztiválverseny eredmények:

Álom csoport – Just a fool – Bécsi keringő Arany minősítés; – – Megállíthatatlan – Rumba – Arany minősíés
Korall csoport – The force – Angol keringő – Ezüst minősítés; – Felpörögve – Samba – Ezüst minősítés
Turbó csoport – Dreams – Angol keringő – Arany minősítés; – Vénusz – Cha-cha-cha – Ezüst minősítés
Kristály csoport – Keep holding on – Bécsi keringő – Ezüst minősítés; – Baby – Jive – Ezüst minősítés
Tornádó csoport – Say it right – Tangó – Ezüst minősítés; – Wrecking ball – Cha-cha-cha – Ezüst minősítés; – Love mix – Standard mix – Arany minősítés
Diamond csoport – Hit me up – Quickstep – Arany minősítés
Gyöngy csoport – Cicababa – Cha-cha-cha – Ezüst minősítés

Páros verseny eredmények:

Tóth László Gergő – Fülöp Szamira Katalin – Gyermek csoport – Standard – Ötödik helyezés
Tóth László Gergő – Fülöp Szamira Katalin – Gyermek csoport – Latin – Elődöntős
Vasaji László Nimród – Vasaji Elizabet – Gyermek haladó – Standard – Második helyezés
Vasaji László Nimród – Vasaji Elizabet – Gyermek haladó – Latin – Első helyezés
Varga Márk – Hercze Tímea – Junior kezdő – Standard – Negyedik helyezés
Varga Márk – Hercze Tímea – Junior kezdő –Latin – Első helyezés
Fülöp Gábor Erik – Tóth Adél – Junior haladó – Standard – Ötödik helyezés
Fülöp Gábor Erik – Tóth Adél – Junior haladó – Latin – Harmadik helyezés
Tóth Alex – pesti Virág – Ifjúsági kezdő – Standard – Első helyezés
Mészáros Péter – Orosz Réka – Ifjúsági kezdő Standard – Elődöntős
Csörgő Máté – Csimma Vivien – Ifjúsági kezdő Latin – Középdöntős

Sikeres fesztivál szereplés

IX. Napfény Társastánc Fesztivál és Koreográfus Verseny

Szeged – 2018. április 14.

Fesztiválverseny eredmények:

Turbó csoport – Dreams – Angol keringő – Ezüst minősítés
Tornádó csoport – Say it right – Tangó – Ezüst minősítés; – Move mix – Latin mix – Arany minősítés
Kristály csoport – Keep holding on – Bécsi keringő – Arany minősítés;- Baby – Jive – Ezüst minősítés
Turbó csoport – Vénusz – Cha-cha-cha – Ezüst minősítés
Diamond csoport – Hit me up – Quickstep – Ezüst minősítés; – Szikra – Bécsi keringő – Arany minősítés
Korall csoport – The force – Angol keringő – Ezüst minősítés; Felpörögve – Samba – Ezüst minősítés
Álom csoport – Just a fool – Bécsi keringő Arany minősítés
Turbó csoport összesítésben: Ezüst minősítés
Tornádó csoport összesítésben: Ezüst minősítés
Kristály csoport összesítésben: Ezüst minősítés
Diamonds csoport összesítésben: Arany minősítés
Korall csoport összesítésben: Ezüst minősítés
Álom csoport összesítésben: Arany minősítés
Fabula Dominik és Fülöp Szamira Katalin különdíjat kapott a kimagasló teljesítményéért.

Koreográfus verseny eredmények:

Álom csoport – Pezsgés – Salsa jellegű latin – Nivo I.
Kristály csoport – All I need – Angol keringő – Nivo II.
Diamonds csoport – S.O.S. – Jive – Nivo I.
Korall – Lélek – Bécsi keringő – Nivo I.
Tornádó csoport – Love mix – Standard mix – Nivo II.
Álom csoport Sexy mix – Latin mix – Nivo I.
Különdíj: Vincze Virág Róza , A kimagasló teljesítményéért

Újabb eredményes fesztivál szereplés

IV. Tildy Társastánc Fesztivál és Koreográfus Verseny

Szeghalom – 2018. február 24.

Álom csoportTildy Kupa, mint legjobb előadó
Tornádó csoport , Love mix – Standard – Ezüst minősítés
Korall csoport – The Force – Angol keringő – Arany minősítés
Diamonds csoport – Hit Me Up – Quickstep Show – Arany minősítés
Álom csoport – Fust a Fool – Bécsi keringő – Arany minősítés
Kristály csoport – Keep Holding On – Bécsi keringő – Arany minősítés
Turbó csoport – Dreams – Angol keringő – Arany minősítés
Tornádó csoport – Move mix – Latin mix – Arany minősítés
Kristály csoport – Baby – Jive – Ezüst minősítés
Diamonds csoport – Szikra – Bécsi Keringő – Arany minősítés
Korall csoport – You mix – Latin mix – Ezüst minősítés
Álom< csoport – Sexí Mix – Latin mix – Arany minősítés
Álom csoport – Pezsgés – Salsa jellegű latin – Arany minősítés

Sikeres fesztivál szereplés

XIII. Zemplén Országos Minősítő Társastánc Fesztivál és Koreográfus Verseny

 2017 május 19-20. Sátoraljaújhely

Gratulálunk a remek szereplésért táncosainknak, és felkészítő tanáruknak.

Koreográfiai díj

Nívó I. fokozat: Álom / Just a fool
Nívó I. fokozat: Angol keringő
Nívó I. fokozat: Főnix / Let me go
Nívó I. fokozat: Quick step show
Nívó I. fokozat: Korall / The Force
Nívó I. fokozat: Bestiák /Hit me up
Nívó II. fokozat: Tornádó / Love mix

Összesített: Nagy Nóra Nívó I. díj

Minősítés

Korall csoport: Swing with me – Ezüst minősítés
Korall csoport: You mix – Ezüst minősítés
Álom csoport: Érzés – Arany minősítés
Álom csoport:  Pezsgés – Arany minősítés
Vadmacskák csoport: Szikra – Arany minősítés
Vadmacskák csoport: Hurrikán – Ezüst minősítés
Bestiák csoport: Lalala – Arany minősítés
Tornádó csoport: Move mix – Ezüst minősítés
Kristály csoport: Keep holding on – Ezüst minősítés

Ismét sikeres fesztivál szereplés

VIII. NAPFÉNY Társastánc Fesztivál és Koreográfus Verseny

Szeged, 2017. április 22.

Gratulálunk a csodálatos szereplésért minden fellépő táncosunknak, és felkészítő tanáruknak, Nagy Nórának, aki elnyerte a Fesztivál Koreográfusi díját!

Tornádó: Move mix – Ezüst minősítés / Love mix – 2
Kristály: Keep holding on – Ezüst minősítés
Vadmacska – Szikra bécsikeringő – Arany minősítés / Hurrikán – Arany minősítés
Korall: Swing with me – Ezüst minősítés/ You mix – Arany minősítés / The force – 2
Bestia:  – Harmónia – Arany minősítés / La la la – Arany minősítés
Álom: – Érzés – Arany minősítés / Pezsgés – Arany minősítés / Just a fool – 1
Főnix: Let me go – 1

Mezőföld virágai Megyei Szólótáncverseny

Székesfehérvár
2017. március 25.

Gordos Iringó – Farkas Áron
elnyerték a Mezőföld virágai címet.

Irongó és Áron 2016-ban is megnyerték ezt a címet

Stingli Péter is szépen szerepelt a versenyen – GRATULÁLUNK!

Gratulálunk a sikeres szerepléshez

Bács-Kiskun Megyei Gyermek és Ifjúsági Néptánctalálkozó és Minősítő Verseny

Kiskőrös – 2017. március 31.

Gólya-Cinege csoport : Arany minősítés
Fecske csoport: Ezüst minősítés
Iker Józsefné : Koreográfiai díj

Gólya-Cinege csoport

Fecske csoport

Sikeres fesztivál szereplés

VI. Apáczai Társastánc Fesztivál és Formációs Verseny

Pécs, 2017. február 11.

Apáczai kupa a legsikeresebb iskolának: Levendula Alapfokú Művészeti Iskola

Gratulálunk a parádés szereplésért minden fellépő táncosunknak, és felkészítő tanáruknak, Nagy Nórának, aki elnyerte a Fesztivál Tanári különdíját!

LEVENDULA Alapfokú Művészeti Iskola

Művészetek területén jártas, ezek értékét befogadó, alkotó, kreatív szellemű gyermekek nevelése a legfontosabb célunk, melynek eléréséhez a múlt értékeinek megszerettetését és továbbéltetését, a hagyománytiszteletet tartjuk a megfelelő eszköznek, bejárandó útnak. Iskolánk megteremti a lehetőségét, hogy a növendékek a művészeti nevelés lehetőségeivel és eszközeivel intenzív személyiségfejlesztő, gyermekközpontú foglalkozásokon vehessenek részt.

Tanulóink többsége nem azért jön hozzánk, mert művészeti pályára készül, hanem mert az alkotás öröme izgalmas és érdekes. Ha pedig egy-egy tehetségesebb növendékünk valamely művészeti ágban szeretne középfokú oktatási intézményben továbbtanulni, felkészítjük a felvételre.

Fontosnak tartjuk, hogy mind a szülők, mind a gyerekek betekintést kapjanak az iskola, és a tanszakok munkájába, ezért megpróbáltuk, néhány szóban leírni, hogy mivel is foglalkozunk, és mit is szeretnénk a jövő nemzedéknek adni. Jó olvasgatást, és nézelődést!

Művészeti ágak és tanszakok:

Képző és iparművészeti ág:
– grafika
– kézművesség
– tűzzománc
Zeneművészeti ág:
– népi citera
Táncművészeti ág:
– néptánc
– társastánc

Földrajzi működési területünk:
  • Apostag
  • Dunaegyháza
  • Dunaföldvár
  • Dunavecse
  • Kulcs
  • Kunszentmiklós
  • Solt
  • Tass

Az iskola alapítója és üzemeltetője:
Levendula Művészeti Egyesület.
Az iskola alapításának éve: 2002. augusztus
OM azonosítója: 200223
A képzés időtartama: 12 évfolyam.
A képzés szakaszai:
– előképző
– alapfok
– továbbképző

néptánc

részletesen…

társastánc

részletesen…

kézművesség

részletesen…

grafika, festészet

részletesen…

tűzzománc

részletesen…